logopage

RIFAC – Rhythms International Folk Art Club

Pierwotnie miał na celu manifestację zdrowia i wigoru młodych mężczyzn i kobiet. Bhangra rozwinęło się w Pendżabie. Wiele z pieśni należących do sztuki Bhangra odnosi się do burzliwej historii tego regionu. Istnieją spekulacje, jakoby taniec Bhangra narodził się podczas wojen z Aleksandrem Wielkim. Pewne natomiast jest, że już pięćset lat temu Pendżabczycy tańczyli i śpiewali podczas pracy w polu zgodnie z obecnymi tradycjami Bhangra.

Muzyka jest głównie wykonywana na instrumencie zwanym Dhol z towarzyszeniem jednostrunowego Iktar (Iktara), Tumbi oraz instrumentu o nazwie Chimta. Sztuka Bhangra przewiduje śpiew w lokalnym, pendżabskim języku Boliyan, w formie improwizowanych wersów w zależności od tego, co artyści chcą przekazać zgromadzonym słuchaczom.

Misją RIFAC jest promocja indyjskiej kultury za granicą oraz umożliwienie młodym Hindusom poznawania innych kultur, nauka i jednocześnie ochrona tradycyjnej indyjskiej sztuki ludowej.

Odwiedzone miejsca: Włochy, Turcja, Korea Południowa, Polska, Grecja, Rosja, Ukraina, Malezja, Tajlandia, Chiny, Singapur i inne.