logopage

Zespoły

Zimbabwe
UZambezi Performing Arts

UZambezi Performing Arts jest grupą występującą a capella, specjalizującą się w gospelu i tradycyjnej muzyce południowoafrykańskiej. UZambezi Arts są w trakcie trasy koncertowej po Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych oraz Europie. Odwiedzając różne festiwale prowadzą działalność edukacyjną, kulturalną oraz zachęcają do współpracy i międzynarodowych wymian artystycznych.

Członkowie grupy są połączeni miłością do tradycji i dziedzictwa Południowej Afryki. Byli także zaproszani do udziału w projektach dla: Nalesona Mandeli, BBC’s Later z Jools Holland, Złotego Jubileuszu Panowania Królowej Elżbiety II. Ponadto występowali w Centrum JF Kennedy’ego, Royal Festival Hall, Llangollen festival 2016. Niejednokrotnie zespół występował także charytatywnie na wiejskich festiwalach oraz dla najmłodszych z odległych szkół.

UZambezi ma na koncie sporo projektów prospołecznych, począwszy od wymiany artystycznej (chóry, grupy taneczne oraz muzyczne) i integracji zespołów, po tworzenie zespołów artystycznych w ramach wcześniej zainicjowanej wymiany młodzieży.