logopage

O festiwalu

Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny jest jedyną tak dużą imprezą folklorystyczno-kulturalną w regionie. W ostatnich dniach sierpnia, w kilku miastach województwa śląskiego, ze swoim programem artystycznym wystąpią zespoły folklorystyczne z całego świata.

Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny, jako jedna z 300 światowych imprez folklorystycznych, od wielu lat ma stałe miejsce w kalendarzu CIOFF (Międzynarodowa Rada Organizatorów Festiwali Folkloru i Sztuki Tradycyjnej, działająca pod auspicjami UNESCO), ale jako jedyny przygotowywany jest przez środowisko akademickie.

MSFF organizowany jest od 1979 roku, a jego gospodarzem każdorazowo jest działający przy Uniwersytecie Śląskim Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice”. Każdego roku MSFF wzbudza zainteresowanie mieszkańców regionu dzięki występom plenerowym, podczas kolorowych korowodów ulicami miast, a także w czasie występów na profesjonalnych scenach w teatrach i domach kultury.

Podczas wieloletniej historii MSFF, miasta Śląska, Zagłębia i Podbeskidzia odwiedziło ponad 230 zespołów, w tym grupy artystów z Indonezji, Cypru, Macedonii, Węgier, Meksyku, Indii, Kenii, Beninu, Malezji i Wysp Wielkanocnych. Podczas nadchodzącej edycji barwne korowody i folklorystyczne koncerty będzie można oglądać w Cieszynie, Chorzowie, Katowicach, Ustroniu i Brennej.

Organizatorzy

Partnerzy Festiwalu

Patronat medialny

Sponsorzy